Giancarlo Russo w Mikołajkach

12 maja, naszą restaurację w Mikołajkach, odwiedził Giancarlo Russo. Jeden z najbardziej znanych kucharzy w Polsce.

Giancarlo-Russo-w-Mikolajkach-villa-bella-italiaGiancarlo Russo zaczął gotować w wieku 7 lat, kiedy to zamiłowanie do kuchni przejął po ojcu, właścicielu restauracji na Sycylii.

Last Minutes

Żadnego Spamu! Tylko oferty zniżkowe!

W 1998 przyjechał do Polski i zaczął propagować włoską kuchnię. Zaczął od restauracji Venezia. Następnie został szefem kuchni w restauracji „Chianti” w Warszawie.

Do 2015 właściciel własnej restauracji w Warszawie „Giancarlo Ristorante Italiano”. Jedynej w Polsce restauracji, oferującej przez cały rok dania ze świeżymi truflami.

Giancarlo-Russo-w-Mikolajkach-villa-bella-italia-2Zdobył tytuł najlepszej włoskiej restauracji w 2004 roku wg „Poland Monthly”, jedną z najlepszych restauracji wg rankingu „Neewsweek’a” – w Top liscie Bikonta i Makłowicza, oraz trattorię pod nazwą „Trattoria Giancarlo” w Wesołej, uhonorowanej 5 gwiazdkami w rankingu restauracji „Polityki”.

Prowadził cykliczny program kulinarny pt. ”Buon Appetito” w telewizji TELE 5. video . Aktualnie prezentuje potrawy kuchni włoskiej dietetycznej w programie pt. ”Atleci” w telewizji Polsat Sport (w niedziele o godz. 12.30).

Znana postać medialna z programów: „Kawa czy herbata”, ”Biznes z gwarancją”, „Europa da się lubić”, „Szansa na sukces-wydanie specjalne”, „Top Chef” (VII odcinek V edycji) i okazjonalnie z różnych programów telewizyjnych prezentujących kuchnię włoską (np. „Zapomniane trufle” video w programie Karola Okrasy).

Laureat Hermesa „Poradnika Restauratora” 2016 w kategorii Osobowość Gastronomii. Nominowany w trzech kategoriach do prestiżowej nagrody kulinarnej pt. „Oskar kulinarny”. Autor ksiązki kulinarnej pt. „Kuchnia Włoska bez granic”.
Pasjonat kuchni włoskiej , trufli i starej kuchni polskiej. Jego hobby to piłka nożna, wędkarstwo , motoryzacja oraz wyścigi Formuły 1. Wolny czas uwielbia spędzać w gronie rodzinnym ze swoją żoną i synkiem.

I taka osobistość, zaszczyciła nas swoją obecnością. Pięknie Dziękujemy Giancarlo!!!

wspomnień czar 😉 kilka migawek z kulinarnego spotkania;-);-)

Wieczór był wspaniały! Goście fantastyczni a Giancarlo Russo niesamowity😀

Dziękujemy Wam wszystkim za to, że mogliśmy Was gościć 😀